Biker Sport

Uslugi

Usługi sklepu rowerowego

Przedstawiamy listę usług, które oferujemy klientom. Zapraszamy do zapoznania się z listą przed wysłaniem nam wiadomości. W razie zainteresowania, prosimy o kontakt poprzez wejście na zakładkę kontaktową i wysłanie wiadomości. Wszyscy nasi technicy są odpowiednio wyszkoleni, by doprowadzić Twój rower do idealnego stanu!

Weryfikacja stanu technicznego roweru

Aby rower był bezpieczny i sprawny, muszą być spełnione pewne warunki techniczne. W większości przypadków spełniają one lub przekraczają standardy przemysłowe w zakresie bezpieczeństwa, ale różnią się w szczegółach w zależności od miejsca zamieszkania. Dwie najważniejsze pozycje na tej liście to opony i hamulce (lub klocki hamulcowe).

Należy zawsze sprawdzać ciśnienie powietrza w oponach, ponieważ niedopompowane opony będą miały gorszą trakcję, co może być przyczyną wypadków, gdy konieczne jest gwałtowne hamowanie. Klocki hamulcowe również wymagają uwagi - jeśli nie będą regularnie wymieniane, może to prowadzić do sytuacji awaryjnych o poważnych konsekwencjach.

Regulacja hamulców

Jedną z najważniejszych czynności, jakie można wykonać w ramach konserwacji roweru, jest regulacja hamulców. Aby coś działało prawidłowo, potrzebna jest równowaga pomiędzy napięciem i luzem.

Ta sama zasada dotyczy hamulców rowerowych; aby działały skutecznie, potrzebują idealnej równowagi pomiędzy napięciem wywieranym zarówno z dźwigni hamulca na kierownicy, jak i z linek podłączonych bezpośrednio do piasty każdego koła.

Wymiana kierownicy

Pierwszym krokiem jest usunięcie starej kierownicy. Można to zrobić, odkręcając ją i ściągając z ramy roweru. Nowa kierownica powinna znaleźć się między dwoma zaciskami po obu stronach górnej rury, mniej więcej w miejscu, w którym będą ją trzymać ręce, czyli na wysokości oczu lub poniżej.

Do tej części również potrzebny będzie śrubokręt: dokręcić kluczem nastawnym po jednej śrubie z każdego zacisku, aż będą na tyle mocno dociśnięte do siebie, że nie będzie prześwitywać światło, gdy trzymasz obie strony roweru przed lampą; na koniec dokręcić te śruby dookoła za pomocą klucza imbusowego.

Regulacja sterów

Istnieją dwa główne rodzaje kierownic w ramach rowerowych. Najczęściej spotykana jest kierownica płaska, z uchwytem o normalnej wielkości i dźwigniami hamulca, które można nacisnąć obiema rękami, aby przerwać pedałowanie.

Kierownica typu drop bar jest bardziej zbliżona do kierownicy typu "cycle cross", która wymaga jednej ręki (zazwyczaj prawej) do sterowania zmianą biegów, podczas gdy drugą ręką hamuje się; zazwyczaj kierownica tego typu jest dostępna w małych lub dużych rozmiarach dla osób, które mają odpowiednio mniejsze lub większe ramiona/ręce niż przeciętnie.

Mycie roweru i konserwacja napędu

Dwie najważniejsze czynności, których rowerzysta musi przestrzegać, aby mieć pewność, że rower jest bezpieczny i działa prawidłowo, to mycie i konserwacja. Mycie roweru zapewnia usunięcie z niego wszelkich zanieczyszczeń, brudu i smaru, które mogły się nagromadzić z biegiem czasu, dzięki czemu nie ryzykujemy, że rower zostanie uszkodzony.

Konserwacja napędu oczywiście gwarantuje, że łańcuch nie pęknie na pół przy kolejnej próbie jazdy, ponieważ pomiędzy poszczególnymi ogniwami nagromadziło się zbyt dużo zanieczyszczeń.

Konwersja roweru na elektryczny

Przerobienie roweru na elektryczny to prosty sposób dla osób, które chcą korzystać z zalet jazdy na rowerze z dodatkową korzyścią w postaci elektryczności. Można to zrobić poprzez dodanie własnego akumulatora lub połączenie go z silnikiem w piaście, który wykonuje całą pracę za użytkownika i zajmuje się również ładowaniem. Jeśli jesteś zainteresowany przerobieniem swojego roweru na elektryczny, napisz do nas!

Renowacja roweru

Renowacja roweru może być tak prosta, jak założenie nowej dętki i opony, lub może wiązać się z czymś bardziej skomplikowanym, jak przywrócenie roweru do stanu pierwotnego.

Proces odnawiania roweru może się różnić w zależności od tego, czy kupiłeś rower wymagający naprawy od kogoś innego, czy też odnawiasz starego przyjaciela, który wymaga wiele troski.

Pełny przegląd roweru

Rowery konwencjonalne są poddawane przeglądom przed każdą jazdą. Rower jest sprawdzany pod kątem wszelkich oznak uszkodzenia lub nieprawidłowego działania, takich jak wygięte koło, przebita opona lub pęknięta szprycha.

Oddając nam rower na przegląd przed dłuższą trasą, masz pewność, że wyruszysz po spełnieniu wszystkich wymogów bezpieczeństwa!